Ükskõik, kas tegemist on aktiivselt kasutuses oleva yoni munaga või kristalliga öökapil, tuleb poolvääriskive hoolsalt ja regulaarselt puhastada. Selles postituses kirjeldan füüsilist ja energeetilist puhastust.
1) Füüsiline puhastus. Pole vahet, kas sul on poolvääriskivid, mis seisavad riiulil ja koguvad ajaga paratamatult natuke tolmu või kasutad spetsiaalseid poolvääriskive hoopis näoõli sissemasseerimiseks, tuleb kividelt igasugused ebapuhtused eemaldada. Tolmu saab hõlpsalt maha pesta, kuid kui tegemist on yoni muna, dildo, gua sha või näorullikuga, tuleb pesemisprotsessi kindlasti lisada ka õrn seep. Kui tootel on konarlusi, ühenduskohti vms, tuleb nende kohtade puhastamisele kindlasti eraldi tähelepanu pöörata. Miks on see oluline? Näorulliku ja gua sha puhul – et hoida enda näonahk ilus ja klaar, peab masseerimisvahend olema kindlasti puhastatud pärast iga kasutuskorda. Vastasel juhul võib näonahk enda rahulolematust peagi punnikestega välja näidata. Et hoida enda yoni rõõmsana, kasuta ainult korralikult puhastatud yoni mune ja dildosid, et mitte riskida põletikuohuga. Poolvääriskivide korralik puhastus tagab nende hügieenilisuse!
2) Energeetiline puhastus. Paljud hindavad poolvääriskive mitte ainult nende naturaalsuse, aga ka energeetiliste omaduste pärast. Poolvääriskividel on erakordsed võimed toetada inimesi eri valdkondades – olles abiliseks nii füüsiliste vaevuste leevendamisel kui emotsionaalse meeleseisundi loomisel. Sealjuures imavad kristallid endasse kõik energiad, millega nad kokku puutuvad, nii positiivsed kui negatiivsed. Igaüks, kes puutub kokku sinu kristalliga, jätab sellele mingi jälje. Ning iga emotsioon ja mure, millega sa enda kivi poole pöördud või teda kannad, salvestub samuti temasse. Seetõttu on vajalik aeg-ajalt viia läbi energeetilisi puhastusi. Seda tuleb kindlasti teha ka enne kivi esmast kasutusele võttu.
Alustades kristallide puhastusega, loo peas taotlus. See võiks olla midagi sellist: “Puhastan selle kivi kõikidest nendest energiatest, mis mulle ei kuulu ja mind ei teeni ning annan kivile ülesande teenida minu kõrgeimat hüvangut (või abistada mind olukorraga x/ tuua selgust otsuses y…)” Seejärel kasuta üht järgnevatest puhastusmeetoditest:
Vesi – hoia enda poolvääriskive natuke aea voolava (kraani)vee all, naturaalses veekogus (nt enda peopesades, lastes veel läbi sõrmede voolata) või jäta nad seisma (soola)vette. Vesi neutraliseerib kõik negatiivse ning on üks algelementidest. Pärast puhastust lase neil kuivada kas maapinnal või nt köögipaberil.
Tuli – keeruta kivi küünlaleegi või lõkke kohal. Tulel on võime puhastada kõik meid mitteteenivad energeetilised mustrid.
Kuu- ja päikesevalgus – jäta enda kivid öösel või päeval aknalauale (või maapinnale) kuu- või päikesekiirte kätte puhastuma.
Viiruki-, salvei- või palo santo suits – aseta puhastust vajavad kivid suitseva viiruki, salvei või palo santo lähedusse või tõmba suitsuga ise nn läbi kristallide. Salvei on püha taim ja palo santo väekas puu, mida on iidsetest aegadest kasutatud eri riituste läbiviimiseks. Kodukasutuses saab nendega ka energeetilist kodupuhastust teha. Puhastuse ajaks ava aken, et suits saaks oma teed minna!
Sool – täida mõni anum soolaga ning aseta enda kivid sinna sisse. Lase kividel nõnda üleöö siesta. Selle ajaga imab sool endasse kõik ebapuhtad energiad. Pärast puhastust viska sool kindlasti ära!
Teised puhastavate omadustega kristallid – aseta enda kivid nt seleniidi kõrvale. Seleniidil on omadus puhastada kõik teda ümbritsevad kristallid.
Ole teadlik, et mitte kõiki poolvääriskive ei tohi veega puhastada! Nt seleniit, mis ise suudab puhastada teisi kristalle energeetilisel tasandil, hakkab vee mõjul lagunema. Tema puhastamiseks tuleb seega valid mõni teine meetod.
Täpseid puhastuste intervalle öelda pole võimalik, sest see sõltub paljuski sellest, kui tihti poolvääriskivid kasutuses on. Laias laastus võib soovitada ca kord kuus energeetilise puhastuse läbiviimist. Kui tunned, et puhastust on vaja rohkem, jälgi enda sisetunnet!