TASUTA TARNE EESTI SISESELT ALATES 99€

Kristallide puhastamine ja laadimine

Ükskõik, kas tegemist on aktiivselt kasutuses oleva yoni munaga või kristalliga öökapil, tuleb poolvääriskive hoolsalt ja regulaarselt puhastada. Kristalle kandes ja kasutades salvestavad nad endasse hulgaliselt ümbritsevat infot. Just seetõttu on vajalik kristallide eest hoolt kanda, neid korralikult puhastada ja neisse talletunu maha laadida, taastamaks nende energia ja omadused.

Kristallid ehk poolvääriskivid imavad endasse ümbritsevat informatsiooni, mille tõttu tuleks hoolsat tähelepanu pöörata kristallide puhastamisele. Kristalle on võimalik puhastada ja laadida kõigi loodus elementidega: tulega, veega, õhuga ja maaga. Kristalle tuleks puhastada iga kord enne nende esmast kasutamist ning regulaarselt tunnetuslikult iga mõne aja tagant. Toas nt riiulil olevaid kristalle võib puhastada harvemini, ent kindlasti alati pärast haigusi, konflikte jm negatiivse energiaga olukordi kodus ja toas. Sellisel juhul oleks hea energeetiliselt puhastada lisaks kristallidele ka ruumi ennast.

Kristallide füüsiline puhastus

Pole vahet, kas sul on poolvääriskivid, mis seisavad riiulil ja koguvad ajaga paratamatult natuke tolmu või kasutad spetsiaalseid poolvääriskive nagu nt gua sha hoopis näoõli sisse masseerimiseks, tuleb kividelt igasugused ebapuhtused eemaldada. Tolmu saab hõlpsalt maha pesta, kuid kui tegemist on yoni muna, dildo, gua sha või näorullikuga, võiks pesemisprotsessi lisada soovi korral ka õrna seepi. Kui tootel on konarusi, ühenduskohti vms, tuleb nende kohtade puhastamisele kindlasti eraldi tähelepanu pöörata. Miks on see oluline? Näorulliku ja gua sha puhul: et hoida enda näonahk ilus ja klaar, peab masseerimisvahend olema kindlasti puhastatud pärast iga kasutuskorda. Vastasel juhul võib näonahk enda rahulolematust peagi punnikestega välja näidata. Et hoida enda yoni tervena, kasuta ainult korralikult puhastatud yoni mune ja dildosid, et mitte riskida põletikuohuga. Poolvääriskivide korralik puhastus tagab nende hügieenilisuse. 

Ruumis viibivaid kristalle pole vajalik eraldi puhastusvahendiga pesta ja piisab ainult veest. Hoia kristalle külma voolava vee all 1-2 minutit. Ekstra väe jaoks võid seda teha ka allikavees, vihmavees või jõevoolus – eriti võimas on jätta kristall äikesevihma kätte laadima. Meelesta end ja oma kristalli puhastumisele ja tunneta, kuidas voolav vesi viib ära kogu kristalli sisse talletunud negatiivse energia ja laeb seda uue puhta energiaga.

Tuleb teada, et osasid kristalle ei ole soovitav pikka aega vees hoida, kuna nad võivad oma õrna või poorse mineraalikoostise tõttu kaotada ilusa välimuse. Veepelglikud kristallid on näiteks seleniit, tselestiit, türkiis, hematiit, malahhiit, hauliit, kaltsiit, angeliit.

Kristallide energeetiline puhastus ja laadimine

Paljud hindavad poolvääriskive mitte ainult nende naturaalsuse, aga ka energeetiliste omaduste pärast. Poolvääriskividel on erakordsed võimed toetada inimesi eri valdkondades, olles abiliseks nii füüsiliste vaevuste leevendamisel kui emotsionaalse meeleseisundi loomisel. Sealjuures imavad kristallid endasse kõik energiad, millega nad kokku puutuvad, nii positiivsed kui negatiivsed. Igaüks, kes puutub kokku sinu kristalliga, jätab sellele mingi jälje. Ning iga emotsioon ja mure, millega sa enda kivi poole pöördud või teda kannad, salvestub samuti temasse. Seetõttu on vajalik aeg-ajalt viia läbi energeetilisi puhastusi. Seda tuleb kindlasti teha ka enne kivi esmast kasutuselevõttu.

Alustades kristallide puhastusega, loo peas taotlus. See võiks olla midagi sellist: “Puhastan selle kivi kõikidest nendest energiatest, mis mulle ei kuulu ja mind ei teeni ning annan kivile ülesande teenida minu kõrgeimat hüvangut (või abistada mind olukorraga x/ tuua selgust otsuses y…)”.

Seejärel kasuta üht järgnevatest puhastusmeetoditest:

Vesi – hoia enda poolvääriskive natuke aea voolava (kraani)vee all, naturaalses veekogus (nt enda peopesades, lastes veel läbi sõrmede voolata) või jäta nad seisma (soola)vette. Vesi neutraliseerib kõik negatiivse ning on üks algelementidest. Pärast puhastust lase neil kuivada kas maapinnal või nt köögipaberil.

Tuli – keeruta kivi küünlaleegi või lõkke kohal. Tulel on võime puhastada kõik meid mitteteenivad energeetilised mustrid.

Kuu- ja päikesevalgus – jäta enda kivid öösel või päeval aknalauale (või maapinnale) kuu- või päikesekiirte kätte puhastuma.

NB! Kõik kristallid ei talu päikesevalgust, sest päike võib neid pleegitada ja muuta kristallide kaunist värvi. Päikesepelglikud kristallid on ametüst, akvamariin, aventuriin, apatiit, berüll, tselestiit, fluoriit, kuntsiit, lasuriit, tsitriin, roosa kvarts, safiir, türkiis, suitskvarts, ametriin, larimar, amasoniit, krüsopraas ja turmaliin. Ettevaatlik tuleb olla ka ka kõikide läbipaistvate kristallidega, sest sarnaselt luubiga koondavad nad päikesekiiri ja võivad tekitada tulekahju ohtu. Selliseid kristalle võib aga siiski julgelt laadida kuuvalgusega (eriti efektiivne on laadimine väeka täiskuu valguses), sest kuuvalgus on pehmem ja nõrgem.

Viiruki-, salvei- või palo santo suits – aseta puhastust vajavad kivid suitseva viiruki, salvei või palo santo lähedusse või tõmba suitsuga ise nn läbi kristallide. Salvei on püha taim ja palo santo väekas puu, mida on iidsetest aegadest kasutatud eri riituste läbiviimiseks. Kodukasutuses saab nendega ka energeetilist kodupuhastust teha. Puhastuse ajaks ava aken, et suits saaks oma teed minna!

Sool – täida mõni anum soolaga ning aseta enda kivid sinna sisse. Lase kividel nõnda üleöö siesta. Selle ajaga imab sool endasse kõik ebapuhtad energiad. Pärast puhastust viska sool kindlasti ära!

Parimad soolad kristallide puhastamiseks on Tiibeti roosa sool ja tavaline meresool. Täida looduslikust materjalist (keraamiline, puit, klaas vm) kauss soolaga ja aseta kristallid soola peale või sisse. Pärast soolaga puhastamist loputa oma kristallid voolava veega või pühi lahtine sool niisama ära ja viska kindlasti kasutatud sool minema – ära kasuta seda toiduks ega uuesti puhastamiseks, sest sool on imanud endasse kristallidest ebavajaliku energia, mis sind enam ei teeni. 

NB! Tea, et kõik kristallid ei talu soolaga puhastamist. Nende soolaga puhastamiseks võid asetada kristallid väiksemasse klaaskaussi, mille paigutad omakorda soolaga täidetud suuremasse anumasse. Nii ei puutu kristallid soolaga otseselt kokku, ega saa kahjustada.

Teised puhastavate omadustega kristallid – aseta enda kivid nt seleniidi kõrvale. Seleniidil on omadus puhastada kõik teda ümbritsevad kristallid.

Maa. Kristallide Maa energiaga puhastamiseks ja laadimiseks tuleb nad asetada maapinnale või kaevata maa sisse (sõltuvalt võimalustest sobib selleks isegi lillepott). See meetod ei sobi veepelglikele kividele, sest maapinnal ja selle sees on ka rohkelt niiskust. Peale sellist puhastust loputa kristallid ka voolava veega üle.

Heli. Helivibratsioon on tõenäoliselt kiireim ja efektiivseim moodus kristallide puhastamise meetod. Selleks kasutatakse tingshasid (ehk Tiibeti kellasid), helikausse, heliharki, ksülofoni, erinevaid kellukesi jmt, mis tekitavad kõrget vibreerivat heli. Efektiivne on see meetod selle tõttu, et nii saab kiiresti ja ühe korraga ära puhastada kõik oma kristallid. Mõndade allikate põhjal sobib selline kasutusviis ka kristallide laadimiseks.

Ole teadlik, et mitte kõiki poolvääriskive ei tohi veega puhastada! Nt seleniit, mis ise suudab puhastada teisi kristalle energeetilisel tasandil, hakkab vee mõjul lagunema. Tema puhastamiseks tuleb seega valid mõni teine meetod.

Täpseid puhastuste intervalle öelda pole võimalik, sest see sõltub paljuski sellest, kui tihti poolvääriskivid kasutuses on. Laias laastus võib soovitada ca kord kuus energeetilise puhastuse läbiviimist. Kui tunned, et puhastust on vaja rohkem, jälgi enda sisetunnet!

Pane ennast kirja ootelisti. Teavitame sind kohe, kui toode on taas saadaval.