Naljakas on täiskasvanutele rääkida tualetis käimisest, ometi on paljudel saanud harjumuseks istuda wc-s oluliselt pikemalt, kui vaja (nt selleks, et scrollida ja saada “üksinda olemise aega”), kuid sellel on negatiivne mõju vaagnapõhjale.
🚽WC-s võiks istuda mõned minutid. Igasugune pikaks venitatud istumine võib pika harjumuse peale välja venitada ka vaagnapõhja, mis teadupoolest toob kaasa rodu probleeme alates lekkeprobleemidest ja nõrkadest orgasmidest lõpetades suurema riskiga organite allavajeks.
🩸Lisaks suunab punnitamine alakeha veenidesse ohtralt verd, mille tulemusel võivad tekkida hemorroidid ehk veenilaiendid. Kui tundub, et tualetti on mindud valel hetkel/liiga vara, siis lahku ruumist ja proovi mõne aja pärast uuesti.
🧻Mis puudutab põie tühjendamist, on oluline ka see asjaajamine võimalikult kiirelt mööda saata ning mitte peatada uriinijuga. Mõned naised kasutavad enda vaagnapõhjalihaste tuvastamiseks just uriinijoa peatamise meetodit (seda tehes saad aru, milliseid lihaseid pead ka yoni muna praktika ajal kasutama) ning kuigi ühe korra seda tehes ei juhtu midagi, siis regulaarsel katsetamisel hakkab häiruma urineerimisfunktsioon ning tekkida võib põiepõletik. Vaagnapõhjalihaseid on võimalik ka teistel meetoditel “ära tunda”.
😮💨Potil istudes köhimine – lõdvestades vaagnapõhjalihaseid, et väljutada jääkaineid, on vaagnapiirkond eriti haavatavas positsioonis ning tugevalt mõjutatav paljudest teistest kehalistest protsessidest. Köhides samal ajal, kui vaagnapõhjalihased on lõdvestunud, suureneb kõhusisene rõhk ja koormus vaagnapõhjalihastele.
📵Seega jäta telefon ukse taha, kaota wc-st raamatutevirnad, tarbi kiudainerikast toitu ja ära takista põie tühjenemist, et muuta WC-s olev aeg võimalikult lühikeseks. Sinu keha tänab sind.