TASUTA TARNE EESTI SISESELT ALATES 99€

Kas pinges vaagnapõhjaga tohib yoni muna kasutada?

Vaagnapõhja tervis mõjutab meie elukvaliteeti ning igapäevast heaolu tohutult. Vaagnapõhi peaks olema piisavas toonuses, tugev ning pingetest vaba. Ometi esineb raseduse, sünnituse, menopausi ning teiste tegurite mõjul erinevaid vaagnapõhjahäireid.

Kui heas toonuses ja hästi funktsioneerivad vaagnapõhjalihased suudavad vajadusel pingulduda ning puhkeolukorras lõdvestuda, siis pinges vaagnapõhjalihased on krooniliselt ülepinges ja ei lõdvestu piisavalt, mille tagajärjeks on vaagnapõhja funktsiooni häired. Milles see väljendub? Mõndadeks sümptomiteks on krooniline vaagnavalu, valulikkus vahekorra ajal või tampooni ja cupi sisestamisel, pidevad valud alakõhus ja -seljas, kõhukinnisus, probleemid urineerimisega, raskused orgasmi kogemisega.

Pinges vaagnapõhjalihaste vastandiks on nõrgad, lõtvunud ja alatoonuses lihased, mis võivad põhjustada uriinilekkeid, roojapidamatust, organite allavajet, raskusi orgasmide  kogemisel, vähest lubrikatsiooni jm. Ka see on vaagnapõhjahäire, mille vastu aitab hästi yoni muna praktika.

Pinges vaagnapõhjaga tuleb keskenduda just vaagnapõhjalihaste lõdvestamisele. Kuigi yoni muna praktika oluliseks osaks on samuti lõdvestumine, siis pinges vaagnapõhja diagnoosiga on soovituslik yoni muna kasutamine või ka lihtsalt Kegeli harjutused jätta pausile, sest nendes pööratakse suurt rõhku ka lihaste pingutamisele.

 

Seega – krooniliselt pinges vaagnapiirkond on tarvis saada kõigepealt puhkeolekus nö tavaseisundisse ehk lõdvestunuks ning alles siis alustada vajadusel yoni muna praktika või ka klassikaliste Kegelitega.

 

Kui koged pingeid vaagnapiirkonnas ning need pärsivad normaalset elamist, siis saad kasu järgmistest tegevustest:

  • pöördu spetsiaalse vaagnapõhjalihastega tegeleva füsioterapeudi poole. Terapeut koostab individuaalse kava täpselt selliste hingamis- ja lõdvestumisharjutuste ning massaažitehnikaga nagu sulle vajalik on.
  • mine yoni massaaži või lase partneril end teadlikult masseerida.
  • õpi pöörama tähelepanu enda hingamisele, hingates sügavalt ja kõhuga, toomaks suuremat lõdvestust tervesse kehasse.
  • tegele pilatesega – tegemist on suurepärase treeninguga, kus pööratakse pidevat tähelepanu vaagnapõhjale ning õigele hingamisele.
  • praktiseeri joogat, kus on suur rõhk venitustel, käi jalutamas või naudi teisi enda jaoks lõõgastust toovaid tegevusi.

 

Heas toonuses vaagnapõhjalihastega saad tõsta enda elu kvaliteeti ning parendada seksuaaltervist ja üldist rahulolu enda eluga!

 

Pane ennast kirja ootelisti. Teavitame sind kohe, kui toode on taas saadaval.

No fields found, please go to settings & save/reset fields