TASUTA TARNE EESTI SISESELT ALATES 99€

Kuidas vaagen ajas muutub?

Kas teadsid, et meie puusaluud jätkavad kasvamist kuni umbes meie 70ndateni, kuid naiste vaagnaava hakkab 40ndates vähenema?

Miks see nii on? Naise vaagnapiirkonna põhilisteks rollideks on siseorganite toetamine oma luustiku ning lihastega (so vaagnapõhjalihastega) ning loomulikult rasedusega kaasneva lisaraskuse kandmine ning sünnituse võimaldamine.

Naise fertiilses eas, alates teismeeast u 30ndateni, on vaagnaava suurem, et võimaldada kergemat sünnitust.

Sealt edasi, kui rasestumise ja sünnitamise tõenäosus väheneb, hakkavad ka vaagnaluud end ümber struktureerima, vähendades vaagnaava läbimõõtu. Ühtlasi laieneb luustiku osakaal ning väheneb lihaste osakaal, et hüpoteesi kohaselt kompenseerida vananemisega kaasnevat lihaste nõrgenemist ja sidekoe venimist ning elastsuse vähenemist. Nii saab edukamalt jätkata vaagnapõhja üht olulist funktsiooni, milleks on siseorganite toetamine.

Alati küll sellest evolutsioonilisest mugandusest ei piisa ning teatud osa naistest kogevad siiski vaagnaelundite vajumist ehk prolapsi. Mõningatel juhtudel esineb seda ka naise fertiilsemas eas (nt sünnitusjärgselt).

Mida siit kõrva taha panna? Kui oled ajaga muutunud laiemaks, võid süüdistada enda luid. Ning et vältida prolapsi hoia enda keha vormis ja ära unusta ka vaagnapõhjalihaste treenimist! Yoni munad leiad  e-poest.

Pane ennast kirja ootelisti. Teavitame sind kohe, kui toode on taas saadaval.